Energia słoneczna może być w Polsce wykorzystywana podobnie jak w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji. Liczba godzin rocznego nasłonecznienia waha się w naszym kraju od 1467 godzin na południu (Zakopane) do 1726 na północy (Suwałki), co daje średnią rocznego nasłonecznienia ok. 1600 godzin. Słońce jest niewyczerpalnym i czystym zródłem energii, które może być wykorzystywane do ogrzewania wody w instalacjach domowych, produkcji biomasy, bądź zamiany jej w energię elektryczną.

Wyliczono, iż elektrownia słoneczna o 10 procentowej wydajności zajmująca 1/3 Sahary zaspokoiłaby potrzeby energetyczne świata. Dla Polski wystarczyłby kwadrat o boku 70 km.

Nawet w pochmurne dni część promieniowania słonecznego dociera do ziemi. Energia ta może być zamieniona na ciepło dzięki wykorzystaniu kolektorów słonecznych wraz z pompami ciepła wiodących firm. Materiały wykorzystane do budowy kolektorów wykonane są z wysokowartościowych materiałów takich jak: szkło borowo-krzemowe, aluminium, miedź, stal szlachetne gwarantują bezpieczeństwo eksploatacji i jej niezawodność. Dzięki wysoko selektywnej powłoce absorbera i wyjątkowo skutecznej izolacji cieplnej kolektory osiągają bardzo wysoką sprawność działania pracując również w temperaturze poniżej 0°C. Lekka i szczelna konstrukcja kolektorów umożliwia ich montaż zarówno w połaci dachowej, na stelażu nad dachem czy też na fasadzie budynku.

Could not connect